Czy warto kupować elegancki garnitur? Czy go potrzebujesz?

0

Jeśli jesteś podobna do mnie, prawdopodobnie raz na rok założysz elegancki biznesowy damski garnitur czy kostiumik – zapewne na rozmowę kwalifikacyjną. Zbyt wiele kobiet kupuje garnitury damskie szyte masowo, od 59,99 złotych na przecenie w supermarkecie do nawet 599,99 złotych. Jaki jest sens inwestowania pieniędzy w garnitur, który będziesz nosiła raz na ruski rok? Wiele kobiet, które pracują w mniej formalnych zawodach, wyłączywszy banki lub inne formalne zawody, nie mają kontaktu z klientami. Jeśli nie jesteś bankierem, prawnikiem, pracownikiem rządowym, możesz nie potrzebować garnituru w swoim życiu. Dlatego niezależnie od tego co przeczytasz na blogach modowych jak nasz lub jak http://moniqfashion.com możesz zastanowić się, czy naprawdę potrzebujesz damskich garniturów.

Jeśli uznałaś, że tak, warto rozważyć garnitur właśnie na dla rozmowy kwalifikacyjne. Kup najlepszy, na jaki możesz sobie pozwolić. Najlepiej w ciemnych, konserwatywnych kolorach, jak granat czy szary. Taki garnitur jest bardzo profesjonalny i będzie pracował dla prezentacji i wszelkich innych specjalnych wydarzeń. Zawsze miej kolekcję pasujących bluzek, najlepiej wykonanych z naturalnych włókien, z wyjątkiem jedwabiu lub mikrofibry, jeśli potrzebujesz więcej miękkości.

Czy kobieta może nosić krawat do swojego garnituru? Cóż, nie znam czegoś takiego jak krawaty dla kobiet, ale mogą być ciekawym dodatkiem dla kobiecej szafy. Znam kilka kobiet, które zamiast tego noszą jedwabne szarfy wiązane w bardzo profesjonalne węzły. Jeśli masz na sobie blezer, krawat to za dużo, a krawaty mogą wysyłać niechciane komunikaty na temat twojego życia osobistego.

Wielką siłą kobiet jest to, że mogą łatwo mieszać i dopasowywać swoje kostiumy, lub używać ich jako separatek. Kobieta może złagodzić swój garnitur w paski typu pinstripe z ciepłym blazerem w miękkie pastelowym kolorze lub wymienić bluzkę na luźną koszulkę lub nawet prosty T-shirt. Pamiętaj, aby dopasować je do wzorów i kolorów.

I wreszcie, należy mieć odpowiednie ubrania. Jeśli kupisz strój z supermarketu, nie będzie wyglądać profesjonalnie – warto po prostu udać się do krawcowej, która dopasuje go do twojej sylwetki!

 

LEAVE A REPLY