Jak i gdzie kupić dobre buty sportowe?

0
Jak i gdzie kupić dobre buty sportowe?

Kolorowe buty sportowe do biegania mogą zainspirować prawie każdego do wypróbowania półmaratonu albo i całego maratonu jak się rozkręcisz. Ale fajne trampki nie zabiorą Cię daleko, jeśli będą strasznie niewygodne. Aby uniknąć zarówno odcisków, jak i poważnych obrażeń, zapomnij o wszystkim, co wiesz o zakupach butów sportowych w sklepie https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe i skorzystaj z porad ekspertów, aby znaleźć parę, która pozwoli ci biegać bez problemu – lub przynajmniej sprawić, że bieganie będzie mniej męczące.

Ignoruj rekomendacje od znajomych.

Podczas gdy możesz być skuszona przez buty sportowe, na które zaklina się twoja najlepsza przyjaciółka – w końcu przebiegła w nich cały maraton! – mogą nie być najlepszą parą dla Twoich stóp. Sposób poruszania się jest bardzo wyjątkowy – tak wyjątkowy, jak twój podpis czy głos. Ponieważ twój ruch jest prawie na pewno inny od sposobu poruszania się twojej przyjaciółki, twój idealny but prawdopodobnie będzie inny.

Nigdy nie kupuj całkowicie nowej pary online.

buty sportoweNie można ocenić komfortu bez porównania, więc trzeba przymierzyć co najmniej dwie lub trzy pary, zanim wybierzesz jedną. Dobre sklepy oferujące buty sportowe oferują zwroty, ale łatwiej jest wypróbować kilka opcji w sklepie niż odnosić pudełka z powrotem na pocztę. Jeśli jesteś początkującą biegaczką, wypróbuj co najmniej jedną lekką parę z supercienką podeszwą i jedną grubszą parę, która wygląda bardziej stabilnie. Sprawdź, jakie buty lepiej pasują do twojego stylu biegania.

Kolor butów sportowych ma znaczenie

No cóż, przynajmniej jeśli chodzi o podeszwę buta. Czarne podeszwy wykonane są z kauczuku węglowego (tego samego co w oponach samochodowych), dzięki czemu są ciężkie i supertrwałe. Białe i kolorowe podeszwy wykonane są z rozdmuchiwanej gumy, materiału o mniejszej gęstości i miękkości, który zawiera więcej powietrza i waży mniej. Skąd więc wiesz, który kolor wybrać? Należy wziąć pod uwagę powierzchnię, po której zwykle się poruszasz. Jeśli jest to beton lub asfalt, które powodują większe zużycie butów, wybierz buty sportowe o czarnej podeszwie. A jeśli biegniesz po wyściełanym torze, bieżni, trawie lub szlaku gruntowym, kolorowe podeszwy pozwolą Ci się od nich oderwać.

Nie kupuj butów, które idealnie pasują do twojej stopy.

Naprawdę! Chcesz, aby Twoje buty sportowe zostawiały trochę miejsca, aby pomieścić opuchniecia, które prawie zawsze zdarzają się podczas biegania. Im większy dystans, tym większe stopy – dlatego może nawet wybierz buty o numer za duże jeśli chcesz przebiec maraton.

 

LEAVE A REPLY